Ranking TOP5 leczniczych lakierów do paznokci

Grzybica paznokci - czym jest i jak się jej pozbyć?

Paznokcie są jednym z wytworów naskórka i składają się głównie z keratyny. Zdrowe paznokcie powinny mieć lekko różowy kolor oraz powinny być gładkie, pozbawione bruzd i przebarwień. Nawet najlepiej wykonany manicure nie będzie się dobrze prezentował na zmienionej chorobowo płytce. Jedną z najczęstszych chorób paznokci jest grzybica. Szacuje się, że cierpi na nią nawet 13% całej populacji. Wywoływana jest przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie, czyli grzyby chorobotwórcze. Choroba ta często dotyka osoby borykające się z cukrzycą, zaburzeniami krążenia, chorobami autoimmunologicznymi czy zaburzeniami hormonalnymi. Do najpowszechniejszych objawów grzybicy należą przebarwienia płytki paznokcia w kolorze żółtym, brązowym, czarnym lub białym. Może dojść do zgrubienia paznokcia i pofałdowań, często stają się one kruche i łamliwe. Często też towarzyszy temu bolesność i zaczerwienienie okolicy wokół płytki paznokcia. W skrajnych przypadkach dochodzi do oddzielania się lub całkowitego odklejenia paznokcia od łożyska. W takich przypadkach konieczne będzie zastosowanie leczniczego lakieru do paznokci na grzybicę, który dzięki zawartym substancjom aktywnym pozwoli skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego problemu. Przedstawiamy ranking najlepszych leczniczych lakierów do paznokci bez recepty.

Lecznicze lakiery do paznokci - ranking

5. Loceryl 50mg/ml lakier do paznokci leczniczy 2,5ml

Ten lakier leczniczy do paznokci polecany jest dla osób, u których grzybica objęła nie więcej niż 2 płytki paznokcia i nie zajęła jego macierzy, czyli miejsca, w którym się tworzy. Lek działa na bazie amorolifiny – jednego z najskuteczniejszych preparatów przeciwgrzybiczych. Zaleca się stosowanie go 1-2 razy w tygodniu w celu wyeliminowania grzybicy i nienaturalnego zabarwienia paznokcia.

4. Ciclolack 80 mg/g lakier do paznokci 3g

Zalecany dla osób z łagodną i umiarkowaną postacią grzybicy obejmującą nie więcej niż 50% z maksymalnie 4 paznokci. Lek zawiera substancję czynną cyklopiroks oraz substancje pomocnicze, takie jak kopolimer eteru metylowinylowego i estru monobutylowego kwasu maleinowego, octan etylu oraz alkohol izopropylowy. Hamuje działanie substancji potrzebnych do życia komórek grzybiczych oraz zapobiega powstawaniu nowych.

3. STEPER lakier do paznokci leczniczy 10ml

Ten leczniczy lakier do paznokci bez recepty polecany jest nie tylko osobom cierpiącym na grzybicę, ale również tym, którzy chcą jej zapobiec. Szczególnie narażone na zachorowanie są osoby ze słabą płytką paznokcia oraz często korzystające z miejsc publicznych, takich jak siłownie czy baseny. Preparat głęboko wnika w płytkę, tworząc środowisko niekorzystne dla rozwoju dermatofitów. Zawiera aż 5 składników odżywczych, m.in. klotrimazol, triclosan, ekstrakt z ziela tymianku, olejek z drzewa herbacianego czy olejek eukaliptusowy. Oprócz ochrony przeciwgrzybiczej wzmacnia paznokcie i stymuluje ich wzrost.

2. Amorolak lakier do paznokci leczniczy 0,05g/ml 3ml

Amorolak to lakier leczniczy do paznokci zawierający substancję czynną amorolfinę w postaci amorolfiny chlorowodorku. Działa na wszystkie rodzaje grzybów – drożdżaki, dermatofity, pleśnie, grzyby dimorficzne. Wskazany jest dla osób, u których choroba nie zajęła więcej niż 80% powierzchni paznokcia. Dzięki dołączonym do opakowania szpatułkom, aplikacja produktu jest wygodna i prosta.

1. Pirolam lakier do paznokci 80mg/g 4g

To leczniczy lakier do paznokci na grzybicę, w którym każdy gram produktu zawiera aż 80 mg cyklopiroksu. Preparat przeznaczony jest do leczenia łagodnych i umiarkowanych zmian grzybiczych obejmujących nie więcej niż 50% powierzchni maksymalnie 4 paznokci. Lek należy stosować miejscowo. Zawarta w nim substancja czynna wnika w głąb paznokcia i hamuje rozprzestrzenianie się komórek grzybiczych. Lakier należy nakładać co drugi dzień na zmieniony chorobowo paznokieć.