TOP5 lakierów do paznokci przeciw obgryzaniu

Kto z nas nie marzy o pięknych, lśniących i mocnych paznokciach? Współcześnie, gdy towarzyszy nam ciągły stres, ich obgryzanie stało się bardzo powszechne, nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Jest to pewnego rodzaju tik nerwowy, który często wykonuje się nawet nieświadomie. Niestety, nie jest to najlepszy pilnik do paznokci oraz sposób na pozbycie się długich paznokci i niesie on za sobą wiele niepożądanych skutków. Nie jest to tylko nieestetyczny wygląd dłoni, ale także wady zgryzu i zniekształcenie szczęki. Paznokcie są również siedliskiem mnóstwa bakterii i szkodliwych drobnoustrojów, które przyczyniają się do nieświeżego oddechu. Co zrobić, żeby nie obgryzać paznokci? Obecnie istnieje wiele metod na radzenie sobie z tym problemem. Najprostszą i najbardziej skuteczną jest używanie gorzkich środków chemicznych, nakładanych bezpośrednio na płytkę paznokcia. Poniżej przedstawiony został ranking TOP 5 najlepszych preparatów przeciw obgryzaniu paznokci.

RANKING – lakier przeciw obgryzaniu paznokci

5. Gorzki paluszek

Płyn zamknięty jest w niewielkiej buteleczce wyposażonej w wygodny aplikator – pędzelek. Dzięki swojemu smakowi idealnie nadaje się, by porzucić nie tylko nawyk obgryzania paznokci, ale również – w przypadku małych dzieci – ssania palców. Produkt działa natychmiast po wyschnięciu i skutecznie zniechęca do przykładania dłoni do ust. To świetny sposób na obgryzanie paznokci u dzieci i dorosłych.

4. Urgo Stop obgryzaniu paznokci & regeneracja

To preparat w postaci bezbarwnego, gorzkiego lakieru do paznokci, który po nałożeniu zasycha i jest całkowicie niewidoczny. Zawarta w nim najbardziej gorzka substancja na świecie – bitreks – z powodzeniem oduczy tego nawyku. Produkt ten nie tylko zniechęca do dotykania dłońmi ust, ale również regeneruje i wzmacnia płytkę paznokcia, dzięki czemu efekty jego używania widać już niedługo po rozpoczęciu kuracji. Będzie doskonała odpowiedzią na pytanie, co na obgryzanie paznokci sprawdzi się najlepiej.

3. KOSMED Gorzki pazurek żel przeciw obgryzaniu paznokci

Niezwykle wydajny lakier do paznokci przeciw obgryzaniu w postaci żelu, co zdecydowanie ułatwia jego aplikację. KOSMED Gorzki pazurek to wspaniały sposób na porzucenie szkodliwego przyzwyczajenia. Żel, podobnie jak inne preparaty tego typu, jest przezroczysty, dlatego nałożenie go nie będzie sprawiało problemu także w przypadku chłopców i mężczyzn. Można go stosować już od pierwszego roku życia, dzięki czemu łatwo pozbędziemy się nawyku także w przypadku niemowląt.

2. Golden Rose Preparat przeciw obgryzaniu paznokci

Ten lakier na obgryzanie paznokci bardzo popularnej wśród kobiet marki kosmetycznej Golden Rose nie tylko przeciwdziała temu nawykowi, ale również stymuluje ich wzrost, dzięki zawartym witaminom i składnikom roślinnym. Smak utrzymuje się nawet po wielokrotnym umyciu rąk, dlatego nie trzeba nakładać go zbyt często – produkt jest bardzo wydajny. Ten gorzki lakier do paznokci może być stosowany również jako wierzchnia warstwa na pomalowanych wcześniej paznokciach. Staną się one błyszczące, a jednocześnie, dzięki zniechęcającemu smakowi, utrzymają znacznie dłużej piękny wygląd.

1. Miss Sporty Nail Expert Manicure Anti Bite Gorzki Lakier Przeciw Obgryzaniu Paznokci

Lakier przeciw obgryzaniu paznokci firmy Miss Sporty cieszy się popularnością nie tylko ze względu na działanie, ale także na niską cenę. Gorzki smak powoduje, że cel staje się znacznie łatwiejszy do osiągnięcia. Sprawdza się zarówno w przypadku obgryzania paznokci, jak i skórek, które także przyczyniają się do nieatrakcyjnego wyglądu dłoni. To również idealny lakier przeciw obgryzaniu paznokci dla dzieci.

Obgryzanie paznokci wpływa negatywnie nie tylko na stan zdrowia, ale również na nasz wygląd zewnętrzny. Krótkie, nierówne i pozbawione blasku paznokcie wyglądają niezwykle nieestetycznie i nie zachęcają innych do spoglądania na dłonie. Porzucenie tego nawyku, choć trudne, nie jest niemożliwe. Czynnością, którą powinniśmy wykonać na samym początku, jest zakup odpowiedniego preparatu, który skutecznie zniechęci do tego zachowania. “Gorzki lek najlepiej leczy” – dlatego gorzki lakier do paznokci przeciw obgryzaniu powinien być pierwszym specyfikiem na drodze do porzucenia tego przyzwyczajenia. Produkty te są stosunkowo niedrogie, a przynoszą zamierzone skutki, które ostatecznie pozwalają cieszyć się pięknymi, zdrowymi i zadbanymi paznokciami.